No Fluff Jobs kontynuuje międzynarodową ekspansję i rozpoczyna działalność w Holandii
No Fluff Jobs, jeden z największych portali z ogłoszeniami o pracę z jawnymi widełkami płac dla branży IT w Europie, kontynuuje ekspansję. Do tej pory rodzimy job board docierał do firm IT i specjalistów z Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Ukraina). Teraz firma przy wsparciu RASP rusza na podbój Europy Zachodniej, za cel obierając rynek w Holandii, na którym ⅔ programistów urodziło się poza krajem, 9 na 10 z nich pracuje zdalnie, a starsi inżynierowie zarabiają średnio 64 tys. euro rocznie.
2022-10-26, 08:54

Rekordowe zapotrzebowanie na seniorów

Jak wynika z raportu Offerzen, starsi programiści w Holandii zarabiają przeciętnie 64 tys. euro rocznie. Natomiast według szacunków serwisu kwoty te w najbliższym czasie wzrosną, ponieważ odnotowuje się rekordowo wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy na seniorów programowania.

Widzimy ogromny potencjał w rynku holenderskim. Jako lider polskiego rynku ogłoszeń IT jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się naszą wizją transparentności i skutecznej rekrutacji IT w kolejnym kraju, czyli Holandii. To znaczący krok naprzód dla całej naszej firmy, ponieważ po raz kolejny rozbudowujemy nasz wpływ na rynek ogłoszeń IT w Europie w coraz większym zakresie  – komentuje Tomasz Bujok CEO No Fluff Jobs.

Co 3. programista w Holandii szuka w tym roku nowej pracy

Co ciekawe, według wskazanego wyżej raportu, aż ⅓ twórców programowania w Holandii planuje w tym roku znaleźć nową pracę. Jest to wzrost o 7 proc. w stosunku do 2021 roku. Ponad połowa inżynierów, która nie czuje możliwości rozwoju zawodowego u aktualnego pracodawcy, albo już szuka, albo planuje w ciągu roku zacząć szukać nowego zatrudnienia. Z drugiej zaś strony 90 proc. pracowników, którzy mają możliwość podnosić swoje kompetencje w aktualnej firmie, deklaruje, że zostanie w niej co najmniej 5 lat.

Jeśli chodzi o potrzeby pracodawców, okazuje się, że najbardziej pożądanym językiem programowania w Holandii w 2022 jest Python (30 proc.), zaraz za nim znalazł się Go (29 proc.), a na kolejnych miejscach: TypeScript (26 proc.), Rust (22 proc.) oraz JavaScript (17 proc.) – dodaje Tomasz Bujok.

Według raportu State of European Tech, Holandia miała w 2021 roku największy na kontynencie odsetek tzw. trudnych do obsadzenia stanowisk technologicznych (oferty pracy, które pozostają na portalach ogłoszeniowych przez ponad 60 dni) - było ich 56%. To innowacyjny rynek, słynący z przedsiębiorczości swoich obywateli – Holendrzy zakładają średnio 2,6 razy więcej startupów niż wynosi średnia europejska.

Jak się okazuje, ponad dwie trzecie respondentów pracujących obecnie w Holandii, nie jest urodzonych w tym kraju. Poza tym 9 na 10 programistów pracuje zdalnie, a zaledwie 8 proc. pojawia się w biurze.

KONTAKT / AUTOR
Marta Wujek
Rocket Science
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.