Nowa jakość rekrutacji w branży IT
87 proc. rekruterów nie udziela informacji o wynagrodzeniu w rozmowie o pracę z początkującymi w IT
W IT pracę zmienia się nie tylko dla wynagrodzenia, ale również dla rozwojowych projektów czy przez złą kulturę zarządzania w obecnej firmie. Niestety, wciąż zdarza się, że procesy rekrutacyjne nie ułatwiają tego zadania. Według uczestników badania* No Fluff Jobs, 87 proc. rekruterów nie udziela kandydatom informacji o zarobkach, 64 proc. z nich nie podaje szczegółów o zatrudnieniu, a 42 proc. nie do końca zna specyfikę branży, stanowiska i technologii. Jak sprawić, by rekrutacja w IT była bardziej skuteczna? Jakie są trendy HR w IT? Na te i więcej pytań odpowiedzą eksperci podczas HR Week – wydarzenia organizowanego w ramach HR Masterclazz, które odbędzie się online w dniach 6-10 grudnia.
2021-11-30, 11:28
Niemal co 2. specjalista IT z Polski chce pracować w kraju – raport No Fluff Jobs
Z raportu „Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej” przygotowanego przez No Fluff Jobs wynika, że niemal co 2. specjalista IT z Polski, mając do wyboru inne kraje regionu, najchętniej pracowałby w ojczyźnie. Co więcej, specjaliści IT znad Wisły wykazują także większą chęć zmiany obecnego miejsca pracy, niż pozostali biorący udział w badaniu – aż 41 proc. z nich aktywnie poszukuje nowych wyzwań zawodowych lub szuka ich, ale tylko się rozgląda. Polska okazuje się także wymarzonym krajem do pracy dla naszych sąsiadów z Ukrainy – pochodzący z niej specjaliści IT wskazali ją na pierwszym miejscu.
2021-11-04, 10:51
Nowe, ekologiczne murale i specjaliści IT ratujący planetę. Kampania No Fluff Jobs „IT Heroes – bohaterowie codzienności”
W ramach prowadzonej przez No Fluff Jobs kampanii wizerunkowej „IT Heroes”, firma odsłania nowe murale ekologiczne, które pojawiły się w kolejnych miastach – po Gdyni przyszedł czas na Poznań i Kraków, które przez 2 miesiące oczyszczą powietrze jak ponad 210 drzew. Ale też pokazuje sylwetki specjalistów IT którzy biorą czynny udział w kreowaniu nowych, potrzebnych rozwiązań – zarówno ludziom, jak i planecie. Wśród nich znaleźli się także ci zaangażowani w proekologiczne projekty m.in. ratujące wieloryby, pozwalające na bardziej odpowiedzialne zakupy w sieci i ekologiczny transport morski.
2021-10-18, 12:20
Backend najpopularniejszą kategorią w branży IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Pracuje w niej minimum co 5. specjalista w regionie – raport No Fluff Jobs
Poziom doświadczenia w IT, wiek, specjalizacja oraz wykształcenie – No Fluff Jobs, postanowił przyjrzeć się sylwetkom specjalistów IT w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej – Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie. Z przygotowanego przez firmę raportu wynika m.in., że minimum co 5. pracujący w branży w regionie specjalizuje się w backendzie, a w przypadku Czech jest to nawet 30 proc. Co więcej, polscy specjaliści są dobrze wykształceni – aż 80 proc. z nich ukończyło studia wyższe.
2021-10-06, 11:44
Akcja „IT Heroes – bohaterowie codzienności” – No Fluff Jobs startuje z nową kampanią wizerunkową i oddychającym muralem
No Fluff Jobs, polski portal z ofertami pracy dla branży IT, dostępny w 6. krajach Europy Środkowo-Wschodniej, wystartował z kampanią „IT Heroes – bohaterowie codzienności”. Jej celem jest przełamanie stereotypów związanych ze społecznością IT i pokazanie programistów jako osób, które czynnie uczestniczą w cyfrowej rewolucji, ułatwiając codzienny dostęp do wiedzy, usług czy towarów. W kampanię zaangażowało się ponad 30 firm IT, w tym: Ringier Axel Springer TECH, SoftServe Poland, Volue, Ragnarson, Eversis, Telemedi, OPI PIB, Deviniti, Sofomo.
2021-09-16, 14:30
Wynagrodzenia w branży IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Czesi z największym odsetkiem zarabiających powyżej 16 tys. złotych. Polska w czołówce – raport No Fluff Jobs
No Fluff Jobs, polski portal ogłoszeniowy dostępny w 6. krajach, w swoim najnowszym raporcie „Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej” opublikował dane dotyczące m.in. kształtowania się zarobków w branży IT w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Badanie zrealizowano w okresie od maja do lipca 2021 roku. Według niego, najlepiej w regionie zarabiają Czesi. Aż ⅓ specjalistów IT w tym kraju zarabia powyżej 12 tys. zł netto. W Polsce i na Ukrainie jest to ok. 26 proc. pracujących w branży, choć w tym drugim kraju widać też spore rozwarstwienie w zarobkach.
2021-09-14, 11:14
Najlepiej opłacane technologie w branży IT w 2021 roku. Zarobki nawet do 50 tys. zł – dane No Fluff Jobs
Wynagrodzenia specjalistów IT nieustannie szybują w górę. W związku z tym No Fluff Jobs, portal z ogłoszeniami do nich kierowanymi, postanowił sprawdzić, jak w roku 2021 kształtowały się mediany ich wynagrodzeń w podziale na technologie – które były najbardziej, a które najmniej opłacalne. Okazuje się, że specjaliści zajmujący się cyberbezpieczeństwem, mogą w tym roku liczyć na zarobki sięgające nawet 23 tys. zł + VAT. Z kolei Senior Data Architekci, pracujący w niszowej technologii MongoDB, mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 50 tys. zł netto + VAT.
2021-08-31, 11:31
Liczba ofert pracy zdalnej w IT większa o prawie 600 proc. No Fluff Jobs podsumowuje lipiec 2021 w branży
No Fluff Jobs, serwis z ogłoszeniami dla branży IT, postanowił sprawdzić, jak przedstawiała się sytuacja na rynku IT w lipcu 2021. Według jego danych, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020, liczba ogłoszeń wzrosła o 213 proc., a ofert pracy zdalnej - aż o prawie 600 proc. Najbardziej poszukiwanymi byli specjaliści z kategorii Security, Mobile i Business Intelligence. Ci ostatni, spośród wymienionych, mogli liczyć na największe zarobki - od 15 400-21 800 zł netto (+VAT) w przypadku umowy B2B oraz 14 000-19 000 zł brutto na umowę o pracę.
2021-08-04, 13:13
Zarobki w IT i najlepiej opłacani specjaliści – No Fluff Jobs podsumowuje I półrocze 2021 w branży
Wymuszony rozwój cyfryzacji i automatyzacji procesów zwiększył zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Według No Fluff Jobs, w I połowie 2021 roku to specjaliści z tego właśnie obszaru mogli liczyć na zarobki do 23 tys. zł netto + VAT w przypadku umowy B2B. Z kolei specjalistami w IT, którzy w tym okresie zyskali najwięcej byli Project Managerowie – dolne widełki ich wynagrodzenia, na umowie B2B, wzrosły aż o 33 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Zwiększony popyt na usługi IT pokazała liczba aktywnych ofert dla pracowników tego sektora, która od stycznia do czerwca bieżącego roku była aż o 120 proc. większa niż w analogicznym okresie roku 2020.
2021-07-13, 12:09
Zarobki juniorów w IT w 2021 - nawet do 8400 zł netto na umowie B2B
Wynagrodzenia w sektorze IT sukcesywnie rosną, choć, jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs „Junior Candidate Experience 2021”, na stanowiskach juniorskich, czyli początkujących w IT, odnotowały one jedynie niewielki wzrost. Wynagrodzenia, w zależności od rodzaju umowy, wyniosły od 5000 do 8400 zł. Największy odsetek stawiających swoje pierwsze kroki branży (15 proc.), pracuje w technologiach frontendowych.
2021-07-06, 11:26
O ¼ ogłoszeń więcej dla początkujących w IT. Ale co 3. nie otrzymuje informacji zwrotnej po rekrutacji
Firmy, choć bardzo powoli, to zaczynają ponownie otwierać się na juniorów, czyli początkujących w branży IT – według danych No Fluff Jobs ofert do nich kierowanych w I kw. bieżącego roku było o ¼ więcej w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020. Okazuje się jednak, że procesy rekrutacyjne wyglądają nieco inaczej, niż oczekiwania stawiających w branży IT swoje pierwsze kroki. Według juniorów – uczestników badania “Junior Candidate Experience 2021” przeprowadzonego przez No Fluff Jobs – aż 87 proc. rekruterów nie udziela informacji o wynagrodzeniu podczas pierwszego kontaktu. I aż co trzeci nie otrzymuje informacji zwrotnej po zakończonym procesie rekrutacyjnym.
2021-06-22, 13:17
Początkujący w IT a poszukiwanie zatrudnienia. Aż 67 proc. z nich uważa, że wymagania pracodawców względem nich są za wysokie
Początkujący w branży IT, czyli tzw. juniorzy, aktywnie poszukują swojej pierwszej pracy lub możliwości zdobywania nowych, kolejnych doświadczeń. Jednak, jak się okazuje, podczas tych poszukiwań trafiają na pewne przeszkody. Jak pokazały pierwsze wyniki badania „Junior Candidate Experience 2021” przeprowadzanego przez No Fluff Jobs, w aż 62 proc. ogłoszeń do nich kierowanych wciąż brakuje informacji o wynagrodzeniu, a 67 proc. respondentów twierdzi, że wymagania pracodawców względem zaczynających swoją przygodę w branży są za wysokie – głównie w kwestii znajomości danych technologii.
2021-05-26, 10:06
W Polsce stale rośnie liczba jednoosobowych firm informatycznych. Już ¾ ogłoszeń o pracę kierowana jest do nich
Samozatrudnienie w branży IT od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Według No Fluff Jobs, serwisu z ogłoszeniami dla branży IT, właśnie ta forma zatrudnienia proponowana jest już w ¾ ogłoszeń kierowanych do specjalistów IT. Co więcej, na koniec roku 2020 aktywnie działało ponad 112 tys. jednoosobowych firm informatycznych, a ich liczba od sześciu lat stale rośnie – średnio w tempie 13,5 proc. w każdym roku.
2021-05-12, 12:23
No Fluff Jobs kontynuuje międzynarodową ekspansję i wchodzi na Ukrainę i Białoruś
Polski No Fluff Jobs, jeden z największych portali z ogłoszeniami o pracę z jawnymi widełkami płac dla branży IT w Europie, kontynuuje ekspansję. Po Polsce, Węgrzech i Czechach, przyszedł czas na Ukrainę i Białoruś, i tym samym dostępny będzie już w 5 krajach. Daje to jeszcze większe możliwości zarówno firmom poszukującym doświadczonych pracowników IT poza granicami swoich krajów, jak i samym specjalistom IT – z danych No Fluff Jobs wynika, że programiści z zagranicy w I kwartale br. aplikowali głównie na oferty kierowane do osób ze średnio zaawansowanym doświadczeniem (80 proc.) i starszych specjalistów (74 proc.). Trendem, działającym na ich korzyść jest wzrost udziału ofert pracy zdalnej – pod koniec ubiegłego roku wyniósł on 40 proc.
2021-04-27, 15:05
Branża IT podzielona. 48 proc. specjalistów IT źle ocenia styl zarządzania i komunikację w firmach, a 52 proc. ocenia dobrze [Nowy raport No Fluff Jobs]
Zarządzanie, kultura organizacyjna i warunki pracy w firmie nigdy nie były tak ważne dla przyszłych i obecnych pracowników jak teraz. Z raportu „Kultura w IT” przeprowadzonego przez No Fluff Jobs wynika, że dla 59 proc. poszukujących pracy w IT liczą się one nawet bardziej niż menadżer. Co 3 pracownik IT doświadcza mikrozarządzania i 65 proc. z nich z tego powodu zmienia pracę.
2021-04-06, 09:49
Co 3. kobieta w IT przebranżowiła się do świata nowych technologii – nowy raport No Fluff Jobs „Kobiety w IT”
No Fluff Jobs już po raz kolejny z okazji Dnia Kobiet sprawdziło sytuację kobiet w branży IT w Polsce i przeprowadziło badanie wśród już w niej pracujących oraz tych, które planują do niej wkroczyć, by dowiedzieć się więcej na temat ich zarobków, warunków pracy i oczekiwań względem pracodawców. Wynika z niego m.in., iż 34 proc. respondentek, które trafiły do świata IT, zdobywało wiedzę poza studiami informatycznymi. I co ciekawe, prawie 60 proc. uczestniczek badania mogło liczyć w ubiegłym roku na podwyżkę wynagrodzenia.
2021-03-05, 09:41
Rynek pracy IT w 2020 roku - raport No Fluff Jobs. Nawet do 22 tys. netto dla specjalistów Security i Big Data
Koniec roku No Fluff Jobs, polski portal z ofertami pracy dla branży IT, zamknął z rekordową liczbą 26 189 opublikowanych ofert pracy - aż o 58 proc. więcej niż w 2019 r. Według najnowszego raportu No Fluff Jobs „Rynek pracy w IT w 2020 roku” na temat wynagrodzeń, specjalizacji i wymagań, widać zmianę w oczekiwaniach pracodawców, którzy obecnie szukają pracowników z większym doświadczeniem. Na najwyższe wynagrodzenie w 2020 r. mogli liczyć specjaliści Security oraz Big Data - średnio od 16 000 zł netto do nawet ponad 22 0000 zł netto na kontrakcie B2B.
2021-02-16, 10:46
12
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.